Рахийм Стърлинг е подложен на брутално малтретиране от феновете на Челси, докато Стамфорд Бридж се превръща в токсичен за Купата на Англия
The Mirror | 2024-03-17 | 18:35:05

Привържениците на Челси се нахвърлиха срещу Рахийм Стърлинг по време на разочароващото им представяне при победата им с 4-2 над Лестър в четвъртфинала за Купата на Англия на Стамфорд Бридж .

Стърлинг не успя да спечели сърцата на феновете на лондонския клуб, след като бе купен за почти £50 милиона от Манчестър Сити. И разочарованията кипяха по време на двубоя с лидерите в Чемпиъншип.

При воденето на сините благодарение на ранен гол на Марк Кукурела, Стърлинг имаше шанса да удвои преднината на домакините, след като получиха дузпа. Коул Палмър и преди е изпълнявал точкови удари, но неговият по-възрастен съотборник пое отговорности този път.

Това решение обаче се оказа обратен резултат, тъй като стражът на Фокс Якуб Столарчик се досети правилно, за да го спаси. След това Стърлинг пропусна още една златна възможност, когато излезе един на един, но стреля на ярдове встрани от гредата.

Той наистина създаде втори гол за Челси, като изведе Палмър, но възникналата точка през второто полувреме накара феновете на домакините да изразят чувствата си. След като Калъм Дойл получи червен картон, тимът на Почетино изпълни свободен удар точно от границата на наказателното поле. Но въпреки че Палмър стоеше над топката, Стърлинг положи усилието, като дивият му удар мина доста над гредата.

В този момент огромни групи от публиката на Стамфорд Бридж освиркваха нападателя, а последвалите му тъчове бяха посрещнати с малко подигравки. След това Почетино беше набелязан, след като избра да остави Стърлинг, вместо да отстрани Михайло Мудрик.

Стърлинг в крайна сметка беше отстранен и заменен от Нони Мадуеке, като промяната спечели саркастично приветствие и макар да имаше освирквания, имаше много подкрепа, за да заглуши негативността.

Решението Стърлинг да изпълни дузпата през първото полувреме беше предмет на разговор в студиото на BBC, като бившият нападател на Челси Джими Флойд Хаселбайнк ​​предложи капитан Конър Галахър не успя да овладее ситуацията.

Той каза: „Палмър изпълнява дузпата. Преди изпълнявах дузпи, при 1-0 не се отказвам от това. Няма значение дали някой друг иска да го вземе.

„Мисля, че като отбор и като капитан Галахър трябва да отиде при Стърлинг и да каже „не, той изпълнява дузпата, той изпълни пет, вкара и петте и трябва да ги вземе. 1-0 е и трябва да подсигурим този мач.“

Дион Дъблин, който също е експерт, добави: „Говорим за лидери и играчи, които поемат контрола върху ситуацията на терена. Капитанът трябва да каже „Палмър, ти го приемаш“. Съжалявам, Рахим, ще говоря с теб на полувремето. Без въпроси, разгледайте аргументите по-късно.”

и получете ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия